یکی از عوامل تاثیرگزار در تصویر سه بعدی ، بافت یا تکسچر است که نقش ویژه ای در رندرهای سه بعدی واقع گرایانه دارد. گروه تیمسو مجموعه ای فوق العاده از بافت آجر نسوز را برای معماران و متخصصان در زمینه گرافیک سه بعدی برای دانلود و استفاده فراهم کرده است. این مجموعه شامل صدها بافت آجر نسوز وبا کیفیت رضایت بخش ، پیش روی شماست. امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

دیفیوز

این همان چیزی است که می توانید در اکثر وب سایت ها و طراحی های گرافیکی مشاهده کنید. این یک عکس استاندارد است و مانند آن است که شما در مقابل سوژه یا شی ایستاده اید و از آن عکس می گیرید. برای رندر نهایی گزینه خوبی است و می توانید از آن الهام بگیرید. در رندر نهایی می توانید از مقایسه این دو افتخار کنید!

بازتاب

می توانید از آن در هر کجا که در مورد نور و تابش صحبت می کنید استفاده کنید. این بافت محل لکه های روشن را در مناطق مختلف سطح تعیین می کند. این لکه های روشن  از  توسط نور ایجاد می شود.  این کانال تعیین می کند که شدت آن چقدر باشد یا کاملاً ناپدید شود. در واقع ، در مواردی که انعکاس نور امری ضروری است و نباید باشد ، از این ماده استفاده می شود. هرچه نواحی موجود در این بافت روشن تر باشد ، خاصیت آن نیز روشن و درخشان است و بالعکس.

جابجایی

برای بدست آوردن شکل واقعی “مش” از “جابجایی” استفاده کنید. این معمولاً برای سطوحی مانند زمین ، سنگ و تخته سنگ استفاده می شود. با این حال ، آن را در جایی که شکل مواد مهم است و در صورت نیاز به جزئیات بیشتر “مش” استفاده کنید. مثال: وقتی می خواهید اتصال آجر را از بدنه اصلی آجر جدا کنید یا برجستگی فیزیکی آجر را بیشتر نمایان کنید. هرچه مقدار “جابجایی” بیشتر باشد ، برآمدگی و تغییر شکل سطح دیوار آجر یا هر ماده دیگری شدت بیشتری دارد.

انسداد محیط

این بافت بیشتر برای ایجاد “سایه های نرم” در قسمتهای زاویه دار ، شکسته و چروکیده به کار می رود که نور محیط مستقیماً به جسم نفوذ نمی کند یا مانعی در راه نور محیط وجود دارد که آنها را روشن کند. در واقع ، این بافت “ضرب” در “Diffuse” است.

نرمال

هرچند که این تکسچر به نظر عجیب می رسد ، امادر واقع برای نرم افزارهای سه بعدی بسیار مفید است. چرا؟ زیرا هر رنگ در یک محور و جهت متفاوت است. بنابراین ،  نرم افزار به راحتی می تواند شکل را درک کند. این بافت فرم و مدل شما را تغییر نمی دهد ، اما شما می توانید جزئیات سطح مدل را شبیه سازی کنید. هنگامی که از “نرمال” استفاده می کنید ، سطح هندسی مانند دیوار به گونه ای خاص در برابر نور رفتار می کند ، گویی جزئیات آجر روی آن برجسته شده است.

دانلودتکسچر

تکسچر شماره 00004

تکسچر شماره 00003

تکسچر شماره 00002

تکسچر شماره 00001

تکسچر شماره 00008

تکسچر شماره 00007

تکسچر شماره 00006

تکسچر شماره 00005